Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Tu uzyskasz więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych odwiedzenia zabytkach oraz zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje i mapy

Aby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą kempingi, hotele i pensjonaty, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Oprócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o ciekawych miejscach Małopolski nie pomija cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo pomocny dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego