Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Dowiedz się więcej o domach góralskich

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez budynki murowane. Obecnie na szczęście zauważyć możemy fakt, że ich popularność powoli się zwiększa. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo atutów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne okazuje się też to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wykonywane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno potrafi też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Najczęściej zlecane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów drewnianych są oczywiście te przypominające podhalańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić również, jeśli zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort życia w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według którego jest wzniesiony. Z tego powodu decydując się na takie rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, by w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wybuduje obiekt – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]