Ekologiczne domy drewniane – zalety

Jeśli szukasz ekologicznych domów drewnianych, koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, mających alergię i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]