Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Chcesz zamówić dźwigar? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy budowie sklepień – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się kilka chwil po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego głównym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz typ wykorzystanych w tym celu surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, sosna, olcha czy buk. Niezwykle istotne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wynająć?

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych budynków dysponują swoimi dźwigarami. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne koszty. Z kolei przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]