Okna skrzynkowe – zalety i najważniejsze cechy

Chcesz zamówić okna skrzynkowe? Skieruj się na tę stronę.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego typu, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej montowane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, że obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i niegdyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, powinny być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i dąb, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są bowiem dużo bardziej odporne na działanie deszczu, wiatru oraz ekstremalnych temperatur.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]