Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz rynny dachowe.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co wybrać?

W ofercie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu bądź PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem skonsultować ze specjalistą.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08