Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie

Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo wykorzystywany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku nieruchomości, ale również na zewnątrz. Co dokładnie decyduje o jego możliwościach? Sprawdźmy to.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle rozpowszechnionym surowcem wykorzystywanym w trakcie budowy lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w rozmaitych kolorach – od jasnego, przez szary aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i formą – wyróżniamy płytki płaskie, pofałdowane, opalizujące, o łamanych brzegach. Niektóre gatunki piaskowca charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek innych skał. Z tego też powodu piaskowiec świetnie pełni funkcję reprezentacyjną – w mieszkaniach, na posesjach i jako materiał okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na podjazdy, grille lub wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny testowany w każdych warunkach

Kluczową właściwością piaskowca jest jego wielka niewrażliwość na niekorzystne warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez nawet 30-40 lat. To surowiec całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu niskich temperatur, deszczu i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. Na rynku pojawia się wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.