Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Dalsze informacje o podporach szalunkowych.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz imponującą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]