rura aluminiowa, rury aluminiowe

Rury aluminiowe – do czego się je wykorzystuje?

Aluminium to metal bardzo lekki i łatwo poddający się formowaniu, a równocześnie odporny na działanie rozmaitych czynników środowiskowych. Jego cechy fizyczne powodują, że jest szeroko stosowany do wykonywania rozmaitego typu elementów. Wielką popularnością rury aluminiowe cieszą się w rozmaitych dziedzinach przemysłu, gdzie wykorzystuje się bardzo szeroko .

Jakie walory mają rury aluminiowe?

Wyprodukowane z poddanego obróbce termicznej i precyzyjnie wygiętego aluminium rury mogą przede wszystkim mieć przeróżne wymiary, można więc idealnie dopasować je do swoich potrzeb. Istnieje możliwość docinania ich we wszelkich proporcjach. Cięcie można zlecić, np. kiedy zaopatrujemy się w rury aluminiowe w internetowym sklepie oferującym materiały budowlane. Rury aluminiowe dają się z łatwością zginać, mogą mieć różne średnice bądź grubości ścianek. Ich wytrzymałość na działanie wszelkich czynników także jest wartością, jaką można dostosować do swoich potrzeb. Największą jednak zaletą aluminiowych rur jest ich lekka konstrukcja, która ułatwia ich montaż bez względu na to, do czego się ich używa. Jednocześnie wyróżnia je spora trwałość. Z tego właśnie powodu rury aluminiowe są często wykorzystywanym elementem różnego rodzaju konstrukcji.

Zastosowanie rur aluminiowych

Właściwości fizyczne aluminium i wielkie możliwości parametrów wykonywanych z niego rur sprawiają, że ich zastosowanie jest olbrzymie. Najczęściej jednak są fragmentami konstrukcji bram oraz wszelkich ogrodzeń. W architekturze miejskiej zwykle można je dostrzec w postaci rusztowania dla banerów reklamowych czy słupów ogłoszeniowych, również z tego powodu, że opierają się działaniu czynników środowiskowych. Ich ogromną zaletę stanowi także fakt, że ich gładką powierzchnię łatwo można pomalować, doskonale ukrywając w ten dyskretny sposób detale wszelkich konstrukcji.

Lokalizacja firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]