Współpraca z architektem nie musi być trudna

Tu dowiesz się jak skorzystać z doświadczenia architekta Kraków

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Powinniśmy zatem starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze działania, wywrze niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę co prawda kupić gotowy dokument, jednak by zyskać gwarancję, iż dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, iż wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, warto powiedzieć o tym parę zdań.

O czym wiedzieć przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, jest zależne szczególnie od rezultatów spotkania z architektem. Przychodząc do architekta musimy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy również zaznajomić się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się denerwować, ponieważ w razie problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny do odbioru inwestycji. Zawartość obu dokumentów określają właściwe ustawy.

Lokalizacja firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]