Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w toku różnego typu remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak jednak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.