Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Odwiedź http://brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby rzetelnie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom od finansów

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy ekspertom, zyskamy gwarancję, iż skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się tylko cennikiem usług – nadzwyczaj niskie koszty usług zazwyczaj zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]