Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi detektywów cieszą się coraz większą popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne także dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje zawarte przez niego w CV są prawdziwe. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich problemów może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać odpowiednią licencję przyznawaną po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby przystępujące do testu muszą też spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, obywatelstwa jednego z krajów należących UE oraz minimum średniego wykształcenia. Warunkiem jest także niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na detektywów muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywów?

Gros zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi gdy mamy podejrzenie, iż nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam także określić rzeczywistą wysokość zarobków byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.