Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do typowego pojemnika na odpady komunalne. Powody tych zakazów są różne – niekiedy odpady są zwyczajnie za duże, czasem nie jest to zgodne z wprowadzonymi w Polsce aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przewieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien działać co najmniej jeden PSZOK, chociaż w największych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które mają odpowiednią ilość niewykorzystanego czasu i swój samochód sporą ilością niezagospodarowanego czasu i swoim samochodem. Reszta najlepiej zrobi, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – dlaczego warto zamówić kontener?

Niestandardowe odpady generowane są w trakcie różnorodnego typu robót. Głównie są to remonty mieszkań i przebudowa domu – chodzi zwłaszcza o spore ilości gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest także doskonałym rozwiązaniem, jeżeli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wtedy zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat sprzęty, niemodne meble i zepsute urządzenia. Porządkowanie strychów czy roboty budowlane staną się jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez potrzeby ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić wywóz odpadów i sprzątanie strychów oraz piwnic?

Sprzątanie strychów, ale również kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może napełnić odpadami budowlanymi czy też zalegającymi meblami. Pojemnik jest następnie odbierany z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.