Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, pewny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (w chmurze, współdzielony, dedykowany, albo VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting internetowy?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się niewystarczającą jakością, a często zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami Polski i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, aby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.