Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Kliknij tu i dowiedz się, kto oferuje catering kanapkowy.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest kłopotliwe, o ile posiadamy mnóstwo wolnego czasu na zakupy koniecznych produktów oraz późniejsze samodzielne przygotowanie z nich pysznych przekąsek dla gości uroczystości. Co prawda nie każdy ma taką swobodę, lecz nie znaczy to też, iż należy rezygnować z pomysłu świętowania istotnej rocznicy. W takim przypadku warto poszukać usług tzw.cateringu kanapkowego.

Co charakteryzuje catering kanapkowy?

Catering kanapkowy, nazywany też finger food cateringiem, to oferta skierowana z reguły do firm, jednak korzystają z niej coraz częściej również osoby prywatne i różne stowarzyszenia szykujące gustowne spotkania. Polega ona na dostarczenie na bankiet posiłków z gatunku finger food, innymi słowy niedużych przekąsek, które da się skonsumować stojąc i nie używając sztućców. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie trzeba korzystać talerzyka – to zakąska na “raz”. Finger food to przede wszystkim sandwicze, koreczki albo tartoletki owocowe oraz warzywne. Ten wariant cateringu bardzo dobrze sprawdza się na spotkaniach, gdzie organizatorom zależy na bliskim kontakcie wszystkich gości. Pozwala on na prowadzenie swobodnych pogawędek, przy czym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do gości siedzących przy jednym stole.

Plusy cateringu finger food?

Zlecenie przygotowania cateringu z przekąskami podmiotowi zewnętrznemu ma sporo zalet, które docenią zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się trudności z rozmieszczeniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia uczestników wydarzenia. Ciepłe i schłodzone napoje oraz potrawy ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację wydarzeń zwłaszcza w małych aulach, gdzie ustawienie optymalnej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering finger food od razu sprawia również, iż impreza ma mniej poważny, luźniejszy klimat. Trzeba zaznaczyć, iż menu z drobnych przekąsek jest zwykle tańsze niż eleganckie obiady, a dodatkowo daje większą swobodę dopasowania ich do gustów żywieniowych gości imprezy. Co najistotniejsze, catering finger food nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nieraz bywało największą przeszkodą przy urządzaniu imprez firmowych.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]