Meble ze stali nierdzewnej – niezastąpione w gastronomii

W fabrykach produkujących żywność, gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych i w kuchniach niezwykle ważne jest utrzymanie absolutnej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania restrykcyjnych procedur i użycia środków odkażających, ale również właściwego wyposażenia. Meble i utensylia użytkowane w takich miejscach nie powinny wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna pozwalać na szybkie i dokładne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Dlatego w miejscach, gdzie najistotniejsza jest higiena, najlepiej zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – stoły, regały, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w przetwórstwie spożywczym, piekarniach oraz restauracjach. W kuchniach lokali gastronomicznych czy bufetów używa się między innymi stoły, blaty i regały do składowania produktów. Oprócz tego warto napomknąć o zmywakach i okapach, jak również wszelkiego typu stojakach, które mogą być użyte do wyrastania chleba. Efektywną eksploatację lokalu zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich wykorzystaniem zorganizować funkcjonalną kuchnię także na stosunkowo małej przestrzeni.

Branża medyczna też korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Planując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze również pod uwagę wymogi gabinetów medycznych oraz salonów kosmetycznych. Tu wyjątkowo istotne są regały i stoły pozwalające składować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz preparaty wykorzystywane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym względem sprzętu stosowanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na utrzymanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i dobrze się prezentują.