Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz utylizację starych mebli Kraków

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych względów. By nie zagracały miejsca w domu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach również te schowki robią się na tyle ciasne, że codzienne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, aby uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie surowca

Stare meble, jeśli zostaną oddane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się je wykonuje, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji nowych garderób, stołów i regałów.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]