Przewóz osób busami do Belgii

Belgia od kilkunastu lat zajmuje wysokie miejsca na listach krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Wyjeżdżają oni tam zarówno w celu znalezienia zatrudnienia, jak i wyłącznie turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Bruksela, Antwerpia czy Gandawa zachęcają do ich poznania i dla wielu z nas stają się destynacją urlopowych wycieczek. Polskie i belgijskie miejscowości są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Podróżni mogą wybierać między wieloma środkami transportu. Który z nich będzie najlepszy – busy do Belgii, autokary czy samoloty?

Czym dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których priorytetem jest jak najkrótszy czas podróży, pierwszym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie porty – Okęcie oraz Modlin. Decydując się na ten środek transportu, powinniśmy niestety przygotować się na wydatek rzędu nawet tysiąca PLN, a także na konieczność załatwienia transferu ze stolicy Belgii do punktu docelowego. Nieco więcej kierunków podróży obsługują przewoźnicy autokarowi, jakkolwiek i w ich przypadku nie można liczyć na to, że zawsze dowiozą nas do mniejszych miejscowości.

Busy do Belgii w opcji door-to-door

Jak uniknąć tych problemów? Planując podróż, warto postawić na busy do Belgii. Firmy transportowe mają w swojej ofercie tranzyty z opcją door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze pasażera z dowolnego miejsca znajdującego się na trasie busa (lub w jej pobliżu), a już w Belgii odstawi go bezpośrednio pod wskazany adres (np. do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są często bogato wyposażone, zapewniając podróżnym całkowitą wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają między innymi klimatyzację, dostęp do internetu oraz komfortowe fotele.