Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Drukarka 3D usługi. Uzyskaj więcej wiadomości.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, i DMLS, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także możliwość zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]