Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Jeżeli chcesz zamówić uszczelnianie okien PCV, kliknij w to miejsce.

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]