Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Na wpmagus.pl dowiesz się, jak zamówić usuwanie wirusów ze strony www

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Strona internetowa rozsyła niechcianą pocztę? Nie możesz się zalogować? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? To tylko kilka z popularnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji potrzebne jest ekspresowa reakcja, żeby znaleźć przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć fachowcom od tego typu zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się tylko projektowaniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie infekcji ze strony www – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają dokładny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek i szablonów. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują też konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niesłychanie ważne, gdyż usunięcie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż podobny kazus nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]