Bezpieczne wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Czyszczenie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi wybielające (pasty, nakładki, paski), nie zapewniają długotrwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.