Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi na skutek wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wydzielania się ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak ekrany, komputery czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać szkodliwe wirusy i drobnoustroje, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego osłabienia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szkołach, urzędach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.