Dożylna witamina C – czy takie leczenie działa?

Wlewy dożylne z witaminy C stają się w ostatnim czasie popularne. Wzrastające zainteresowanie tą metodą wynika głównie stąd, że witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu albo za pomocą odpowiednio skomponowanych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć duże znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Sporo osób jest przekonana, że wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Nie brak również głosów twierdzących, że ta metoda daje bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując tym samym szybszą regenerację, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran i usuwać zmiany skórne.

Wlewy witaminowe – o czym trzeba wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe metody leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Stąd nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność doktora podczas zabiegu.