
EVLT – wewnątrznaczyniowe laserowe usuwanie żylaków
Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących laserowego usuwania żylaków? Zajrzyj na revitae.com.pl
Powstawanie żylaków na kończynach dolnych to rezultat nadciśnienia żylnego oraz ucisku na żyły. Żylaki doskwierają głównie kobietom (sporym faktorem wpływającym na ich rozwój są miedzy innymi przebyte ciąże), jak również osobom spędzającym wiele godzin w pozycji stojącej lub siedzącej (to np. kierowcy, urzędnicy i pracownicy linii montażowych. Tacy pacjenci coraz częściej zgłaszają się do lekarzy flebologów poszukując wydajnych metod leczenia rozszerzonych żył. Jedną z nich jest EVLT, innymi słowy laserowe usuwanie żylaków.
EVLT – zamykanie niewydolnych żył za pomocą promienia lasera diodowego
Skrót EVLT, a więc “Endo Venous Laser Treatment”, po polsku oznacza “wewnątrznaczyniową terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków trwa zwykle około 60 minut i wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. W pierwszej kolejności flebolog wykonuje badanie USG, za pomocą którego oznacza bieg żył oraz określa punkty wsunięcia jednorazowego włókna lasera. Światłowód lasera diodowego wprowadza się się do żylaka za pomocą igły, a w następnej kolejności zamyka się niewydolną żyłę wydzielaną przez laser wiązką światła. Pacjent błyskawicznie wraca do codziennych czynności po zabiegu EVLT, niemniej jednak powinien przez kilka najbliższych tygodni stosować się do zaleceń flebologa, takich jak regularny ruch, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, ubieranie pończochy uciskowej, a także, naturalnie, zgłoszenie się na obligatoryjną wizytę kontrolną po zabiegu.
Przed EVLT należy poddać się szeregowi testów
EVLT to procedura mało inwazyjny i równocześnie bezpieczna, nie zdumiewa zatem to, że odkąd zaczęto używać tej metody na początku XXI wieku, w mgnieniu oka stała się standardem w leczeniu żylaków, a ostatnio przeprowadzany jest również przez niemało rodzimych centrów medycznych. Znane są jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia EVLT, z tej przyczyny przed otrzymaniem zgody na zabieg należy poddać się kilku testom, takich jak badanie parametrów układu krzepnięcia, poziomu cukru we krwi, liczby płytek krwi i poziomu elektrolitów Na+ i K+. Specjalista nie podejmie się też laserowego usuwania żylaków u kobiet w ciąży oraz u pacjentów, u których zdiagnozowano m.in obrzęk chłonny, nadciśnienie bądź stan nadkrzepliwości krwi.
Lokalizacja firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]