Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc napisać kilka zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, a od razu po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, napojów wyskokowych i palenia tytoniu. Ważne będzie także wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak istotne okazuje się to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.