Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego ogromną zaletą jest również fakt, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów?

Spektrum surowców, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.