Jakie schorzenia uzębienia leczy chirurg dentysta?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, potrzeby wykonania implantów czy mostów i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia lub nowotwory. Które metody bywają zatem stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także atmosfera w gabinecie i podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie przyjaciół.