Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Poszerz swoją wiedzę o korekcji laserowej.

Dostęp do różnorodnych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie kilka z powodów, które nakłaniają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie niskie ryzyko ewentualnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku – precyzja oraz niewielkie ryzyko powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się fenomenalne efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego formowania, a zarazem minimalizuje zagrożenie naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia multum argumentów. Główne z nich to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, precyzja, a także prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba wspomnieć również o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w niektórych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]