Mikropigmentacja skóry – zastosowania

Tu znajdziesz więcej szczegółów o mikropigmentacji w Krakowie.

Na pewno szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu mniej używana nazwa popularnego pośród pań makijażu permanentnego. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jedna z metod użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie oznak łysienia oraz blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się najczęściej panie chcące zaoszczędzić czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną wyglądać każdego dnia. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma duży wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat niezmiernie popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który ze powodów finansowych nie może zdecydować się sporo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję brodawki sutka, jak również maskowanie blizn i bielactwa.

Mikropigmentacja włosów to nie to samo co tatuaż

Na pierwszy rzut oka zabieg ten wygląda jak stereotypowy proces wykonania tatuażu. Linergistka albo linergista, ponieważ tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem dokonuje punkcji naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy rezultat nie jest stały i widoczny jest około roku. Co jest przyczyną tej różnicy? Podczas mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, tymczasem w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go o wiele głębiej. W wyniku tego wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po paru miesiącach barwnik stopniowo zanika. Zatem jeśli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie rzadkich włosów lub łysiny, powinna ona mieć świadomość, że konieczne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]