
Na czym polega leczenie AMD?
Więcej szczegółów o zabiegu AMD.
Choroba AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób starszych i zdecydowanie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują nowoczesne metody leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.
Otyłość i pozostałe możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej
Plamka żółta to element siatkówki oka cechujący się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to właśnie ona gwarantuje, że widzimy wyraźnie. AMD jest przypadłością, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zaburzenie obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przede wszystkim osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, ale podłoże przyczynowe choroby nie zostało w dalszym ciągu w pełni rozpoznane. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, otyłość czy palenie papierosów. Kluczowe mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także inne schorzenia współistniejące, takie jak cukrzyca czy hipertonia. Współczesna medycyna opracowała jednakże skuteczne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane za pomocą specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.
Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – jak wygląda?
Laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki oka zarazem nie naruszając receptorów siatkówki. Metoda leczenia jest bezpieczna co powoduje, że może być wykonywana u różnych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem bądź całkowitą utratą wzroku. Technika laserowa mobilizuje komórki do odbudowania się oraz spowalnia zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Zabieg trwa ledwie kilka minut, a przed przystąpieniem do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]