
O przyczynach bólu kręgosłupa i jak z nim walczyć
Skieruj się na www.vitberg.com/info/bol-plecow-i-kregoslupa.html, aby uzyskać informacje o bólu kręgosłupa
Nawracający ból pleców w odcinku lędźwiowym, piersiowym czy między łopatkami pomału zaczyna być codziennością dla znacznej części populacji. Współcześnie nie jest to już niedyspozycja, której doświadczają jedynie osoby w starszym wieku. Siedząca praca powiązana z niską aktywnością fizyczną sprawia, iż bólu tego typu doznają również młodsi ludzie.
Ból kręgosłupa to nie tylko wynik wadliwej postawy
Ból kręgosłupa może mieć wiele przyczyn. Jego występowanie przykładowo na wysokości klatki piersiowej nierzadko powiązane jest z układem nerwowym, zwłaszcza jeżeli odczuwany jest jako ból promieniujący w kierunku ramion oraz barku. Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym może też informować o rozwijaniu się zmian reumatycznych czy schorzeń organów wewnętrznych, z tej przyczyny jego leczenie inicjuje się między innymi od wykluczenia tego typu źródeł. Natomiast ból na wysokości łopatek oraz ból kręgosłupa lędźwiowego notorycznie jest wynikiem nadwyrężenia struktury kręgosłupa (mięśni, więzadeł lub ścięgien przykręgosłupowych), spowodowanego na ogół przenoszeniem obiektów o dużej masie lub złą postawą. Taki ból przeciążeniowy nierzadko jest ignorowany, ponieważ łagodnieje po wypoczynku, jednak może on być sygnałem rozwoju dyskopatii (przepukliny dysku). Rzecz jasna ból pleców bywa też następstwem rozmaitych stanów zapalnych bądź obrażeń nieraz tak znikomych, że wspominamy je dopiero w czasie rozmowy z lekarzem.
Ból pleców – jak się przed nim uchronić?
Bólu pleców nie wolno lekceważyć i trzeba bezzwłocznie zgłosić się na konsultację z lekarzem. Określi on wstępnie rodzaj oraz przyczynę bólu, a w dalszej kolejności odeśle do stosownego lekarza specjalisty, który zaplanuje najlepszy kierunek terapii. Nie można jednakże czekać, aż dopadnie nas ból pleców. Nawet jeśli z kręgosłupem nie mieliśmy do tej pory problemów. Z tego też powodu lekarze zalecają regularny ruch, pamiętanie o poprawnej postawie np. w czasie pracy przy komputerze , jak również dbanie o właściwą wagę. Napięte mięśnie pleców czy szyi można również rozluźnić dzięki masażom rehabilitacyjnym albo przy pomocy sprzętu do wibroterapii oscylacyjnej. Taki masaż drganiami pobudza krążenie krwi i limfy, a także wzmacnia mięśnie, co redukuje ból przeciążeniowy.
Lokalizacja firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz
Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail:
[email protected]