Portal o urodzie i zdrowiu – jak rozsądnie korzystać z informacji w sieci

Jeżeli myślisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie bloga o zdrowym stylu życia, koniecznie Skieruj się tu.

Sieć to miejsce, gdzie niesłychanie szybko można uzyskać informacje na każdy temat. Internauci mają zwłaszcza słabość do odpytywania Google o kwestie medyczne, nierzadko nawet poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji z lekarzem godzinami myszkowania w sieci z nadzieją na własnoręczne odnalezienie odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to dobry model wykorzystywania wiedzy zamieszczanej na portalach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej porady medycznej

W ogromie artykułów o zabiegach estetycznych, prawidłowym odżywianiu i medycynie publikowanych online znajdzie się mnóstwo wiarygodnych treści przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych taką tematyką i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji umieszczanych na blogach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla konsultacji lekarskiej. Blog o zdrowiu oraz urodzie, o ile zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast stać się wspaniałym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi internaucie poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do detalicznego opisu zabiegu wyjaśnionego nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i zminimalizować stres z nią związany. Z kolei wpis z przedstawieniem symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu późniejsza konsultację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl