Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz aparaty do magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia likwiduje również obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]