Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Zamów panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]